برای خرید فلنج گالوانیزه کانال لازم است تا فاکتور های متعددی را مورد بررسی قرار دهید. در مطالب قبلی شما را با خرید دمپر پیش عایق آشنا کردیم.

در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

فلنج در اصل به لبه بیرون زده سازه یا قطعات مکانیکی عمود بر محور قطعات اشاره دارد. افراد اغلب به نام فلنج دیسک، با توجه به تماس استاندارد، “فلنج” است، شما می توانید کلمه “دیسک” را حذف کنید. فلنج برای ساخت لوله و لوله، لوازم جانبی شیر و سایر قطعات به هم پیوسته است. فلنج به اتصال رشته ای (اتصال سیم) فلنج و فلنج جوشی و نوع فلنج لوله تقسیم می شود، اتصال مهم ساخت و ساز خط لوله است.

اتصال فلنج دو لوله، اتصالات لوله یا تجهیزات است که هر کدام در یک فلنج ثابت می شوند و سپس بین دو فلنج به اضافه واشر فلنج قرار می گیرند و در نهایت دو فلنج با پیچ و مهره محکم می شود تا با یک اتصال قابل جابجایی محکم ترکیب شود.

فلنج ها بسته به نوع کاربرد، استاندارد، جنس و کلاس فشار فلنج، انواع مختلفی دارند. این پست وبلاگ به شما ایده ای در مورد انواع رایج فلنج ها و محل پیدا کردن فلنج مناسب برای نیازهای خود می دهد.

فلنج ها به طور کلی دارای آب بندی قوی، مقاومت کششی، خمشی، مقاومت در برابر فشار و غیره هستند. بر اساس خواص مختلف، فلنج ها را می توان به فلنج های جوشی سوکت، فلنج های شل، فلنج های جوش لب به لب، فلنج های یکپارچه، فلنج های جوشکاری تخت و غیره تقسیم کرد. هر فلنج دارای پارامترهای محصول خاص خود است که در اینجا به تفصیل با شما به اشتراک گذاشته شده است.

فلنج گالوانیزهخرید فلنج گالوانیزه کانال

علاوه بر طراحی عملکردی یک فلنج، اندازه آن عاملی است که احتمالاً در هنگام طراحی، نگهداری و به روز رسانی سیستم های لوله کشی بر انتخاب فلنج تأثیر می گذارد. و رابط فلنج با لوله و واشر مورد استفاده باید برای اطمینان از اندازه مناسب در نظر گرفته شود. علاوه بر این، برخی از ملاحظات رایج به شرح زیر است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
فواید تولید و فروش کانال پلی یورتان

قطر بیرونی: قطر خارجی فاصله بین دو لبه مقابل صفحه فلنج است.

ضخامت: ضخامت از قسمت بیرونی رینگ اندازه گیری می شود.

قطر دایره پیچ: این فاصله بین سوراخ های پیچ نسبی است که از مرکز به مرکز اندازه گیری می شود.

اندازه لوله: اندازه لوله اندازه فلنج است.

اندازه حفره اسمی: اندازه حفره اسمی بعد قطر داخلی رابط فلنج است.

طبقات فشار فلنج ها چیست؟

فلنج وسیله ای برای اتصال لوله ها یا ابزار است که نقش اتصال و تثبیت را ایفا می کند. فلنج معمولی به صورت فولاد گرد است و شکل آن به صفحه تخت، صفحه کور، گردن بالا، جوش تخت و … تقسیم می شود که روش تولید به فورج و ریخته گری تقسیم می شود. مواد بیشتر فولاد کربن یا فولاد ضد زنگ است.

فلنج عمدتاً با توجه به توانایی آن در تحمل دما و فشارهای مختلف طبقه بندی می شود. با استفاده از حروف یا پسوندهای “#”، “lb” یا “class” مشخص می شود. این پسوندهای قابل تعویض هستند و همچنین بسته به منطقه یا تامین کننده متفاوت هستند.

تحمل فشار و دما بسته به ماده مورد استفاده، طراحی فلنج و اندازه فلنج متفاوت است. با این حال، تنها ثابت درجه بندی فشار است که با افزایش دما کاهش می یابد.

از آنجایی که فلنج ها برای اتصال لوله ها یا ابزارها استفاده می شوند، باید توانایی تحمل فشار را داشته باشند. در سطح بین المللی، فشار فلنج به چند درجه تقسیم می شود تا حداکثر ظرفیت فشار با حداقل هزینه به دست آید.

استانداردهای سیستم آمریکایی بر اساس پوند (LB) طبقه بندی می شوند: 150LB، 300LB، 400LB، 600LB، 900LB، 1500LB، 2500LB، و غیره.

سیستم اروپایی از PN برای بیان فشار استفاده می کند: PN6، PN10، PN16، PN25، PN40، PN63، PN100، و غیره.

استانداردهای سیستم ژاپنی در فشار K بیان می شوند: 5K، 10K، 16K، 20K و غیره.

استاندارد بین المللی فلنج لوله مشترک را می توان به عنوان دو سیستم فلنج لوله متفاوت و غیر قابل تعویض خلاصه کرد: یک سیستم فلنج لوله اروپایی که توسط آلمان ارائه می شود. دیگری سیستم فلنج لوله آمریکایی است که توسط ایالات متحده نمایندگی می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
تولید و فروش کانال گالوانیزه در سال 1401

طبقه بندی استاندارد های فلنج چیست؟

در حال حاضر استانداردهای فلنج بیشتری مانند GB (استانداردهای ملی)، JB (استانداردهای وزارت ماشین آلات)، HG (استانداردهای وزارت صنایع شیمیایی) و غیره و ANSI (استاندارد آمریکایی)، JIS (استاندارد ژاپنی) وجود دارد. DIN (استاندارد آلمانی) و غیره در خارج از کشور

با این حال، استانداردهای رایج تر به دو دسته تقسیم می شوند.

سیستم اروپایی مبتنی بر استاندارد DIN (شامل DIN، GB، JB، HG20592).

سیستم آمریکایی مبتنی بر استاندارد ANSI (شامل ANSI، GB، HG20615).

این دو دسته اصلی از فلنج ها را می توان با نشان دادن سطح فشار فلنج لوگو تشخیص داد. استاندارد JIS برای کلاس دیگری از استانداردهای سیستم، به این دو دسته تعلق ندارد.

  •  سیستم فلنج اروپایی

سیستم فلنج اروپایی: آلمان DIN

فشار اسمی: 0.1،0.25،0.6،1.0،1.6،2.5،4.0،6.4،10.0،16.0،25.0،32.0،40.0، مگاپاسکال.

قطر متریک: 15-600 میلی متر.

نوع ساختار فلنج: نوع صفحه جوش تخت، نوع حلقه جوش تخت، نوع شل، لبه نورد، نوع شل اتصال لبه نورد، نوع جوش لب به لب، نوع اتصال رزوه ای با گردن، نوع انتگرال و پوشش فلنج.

سطوح آب بندی فلنج عبارتند از: سطوح صاف، مقعر محدب، زبانه و شیار، اتصال حلقه لاستیکی، عدسی و سطوح جوش دیافراگمی.

انواع صفحه های سیلینگ فلنج کدام اند؟

نوع صفحه ها نیز یک مشخصه بسیار مهم هستند که تاثیر بسزایی در عملکرد نهایی و عمر مفید فلنج دارد. بنابراین، برخی از مهم ‌ترین انواع صفحه فلنج در زیر تحلیل می‌ شوند.

  1. فلنج تخت (FF)

سطح واشر فلنج مسطح در همان صفحه سطح قاب پیچ است. کالاهایی که از فلنج های تخت استفاده می کنند معمولاً کالاهایی هستند که قالب هایی برای ساخت فلنج ها یا روکش های فلنج منطبق دارند. فلنج های مسطح را نباید روی فلنج های جانبی معکوس قرار داد. ASME هنگام اتصال فلنج چدنی مسطح به فلنج فولاد کربنی، صفحه برجسته روی فلنج فولاد کربنی باید برداشته شود و یک واشر تمام وجه لازم است. این برای جلوگیری از پاشیدن فلنج چدنی کوچک و شکننده به داخل فضای خالی ایجاد شده توسط دماغه برجسته فلنج فولاد کربنی است.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
بهترین مرکز تولید و فروش کانال گالوانیزه کجاست؟

این نوع صفحه فلنج در ساخت تجهیزات و شیرآلات برای کلیه کاربردهایی که در آن چدن ساخته می شود استفاده می شود. چدن شکننده تر است و معمولاً فقط برای کاربردهای دمای پایین و فشار کم استفاده می شود. سطح صاف به هر دو فلنج اجازه می دهد تا در تمام سطح در تماس کامل باشند. سطح تماس فلنج تخت (FF) به اندازه رزوه های پیچ فلنج است. واشرهای تمام سطوح بین دو فلنج تخت استفاده می شوند و معمولاً نرم هستند. طبق ASME B31.3، فلنج های تخت نباید با فلنج های مرتفع جفت شوند، زیرا احتمال نشت اتصالات فلنج ایجاد می شود.

  1. فلنج سطح برجسته (RF)

فلنج سطح برجسته رایج ترین نوع مورد استفاده در کاربردهای کارخانه فرآیند است و به راحتی قابل شناسایی است. محدب نامیده می شود زیرا سطح واشر در بالای صفحه حلقه پیچ قرار دارد. هر نوع صفحه به استفاده از چندین نوع واشر از جمله قطعات حلقه مسطح مختلف و کامپوزیت های فلزی مانند مارپیچ و فرم های غلاف دوگانه نیاز دارد.

فلنج های RF طوری طراحی شده اند که فشار بیشتری را روی ناحیه کوچکتری از واشر متمرکز کرده و در نتیجه کنترل فشار مفصل را بهبود می بخشند. قطر و ارتفاع بر اساس سطح فشار و قطر در ASME B 16.5 توضیح داده شده است. سطح فشار فلنج ارتفاع وجهی را که بلند می شود مشخص می کند. فلنج های RF برای تمرکز بیشتر فشار بر روی نواحی کوچکتر واشر در نظر گرفته شده اند و در نتیجه ظرفیت نگهداری فشار اتصال افزایش می یابد. قطرها و ارتفاعات بر اساس کلاس فشار و قطر در ASME توضیح داده شده است.

برای خرید بهترین انواع فلنج گالوانیزه کانال با کارشناسان ما با شماره ۰۷۶۴۴۴۷۳۰۹۳ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 13 =

    خانهدرباره مافروشگاهتماس با ما
    0764473093